Haber

Kazan-İslam İşbirliği Teşkilatı organizasyonuyla Tataristan’da gençlik liderleri seçilecek

“2022 Genç Liderler Ödülleri”, Rusya Federasyonu’nun Tataristan kentinde düzenlenen Kazan-İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Gençlik Başkenti 2022 uluslararası programının kapanış töreninde sahiplerini bulacak.

Kazan-OIC Youth Capital 2022 uluslararası programı, 15 Aralık’ta Kazan’da yapılacak etkinliklerle sona erecek.

İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF), Tataristan Cumhuriyeti Gençlik İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenecek etkinlikler kapsamında 30’dan fazla ülkenin gençlik işleri ve eğitim bakanları, uluslararası kuruluş temsilcileri ve 30’dan fazla ülkenin gençlik başkanları, Gençlik Diplomasisi Akademisi, Tataristan Cumhuriyeti “Selet” Gençlik Kamu Vakfı. Yuvarlak masa toplantısı yapılacak.

Organizasyon yetkililerinden alınan bilgilere göre toplantıda yıl boyunca gerçekleştirilen faaliyetler hakkında genel bir değerlendirme yapılacak. Program kapsamında ülkenin ortasında Rusya ile İKÖ arasındaki gençlik işbirliğinin geleceğine yönelik planlar masaya yatırılacak.

Etkinliklerde ayrıca Uluslararası Etnospor Konfederasyonu, İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA), İslam Dünyası Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (ICESCO) ve İslam İşbirliği Teşkilatı Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Daimi Komitesi.

Ödüller arasında yer alan “Yılın Fotoğrafı Ödülü”ne 15 ülkeden 100’ü aşkın fotoğrafçı katıldı.

Törende “Yılın Etkileyen Kişisi”, “Yılın Genç Sosyal Girişimcisi”, “Yılın Genç Araştırmacısı”, “Yılın Kamu Diplomasisi Projesi”, “Yılın Etnosporcusu” ve “Genç İslam, Kültür ve Yılın Sanat Elçisi” ödülleri sahiplerine verilecek.

Bu yıl Kazan’da İİT Gençlik Başkenti seçildiği için ICYF, şehirde çeşitli etkinlikler düzenledi.

En az 40 ülkeden bakanlar, milletvekilleri, gençlik siyasetiyle ilgilenen uluslararası kuruluş temsilcileri, kanaat önderleri, genç girişimciler ve bilim camiası temsilcilerinin yer aldığı binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen etkinliklerde, “fırsat eşitliği”, kültürlerarası diyalog” ve “gençlik göçü” organize edildi. Birçok konu tartışıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu